מה זה ספק שירותי אינטרנט ? מהו ISP
חיפוש

מה זה ספק שירותי אינטרנט ? מהו ISP

ISP הוא קיצור של "ספק שירותי אינטרנט". בקיצור, ספק שירותי האינטרנט מספק גישה לאינטרנט. כאשר בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט, החיבור מנותב באמצעות ספק שירותי האינטרנט. יש להדגיש שזה לא התשתית כמו כבלים או בזק אלא ספק שירותי האינטרנט משלמים אליו בנפרד.

בעבר, ספקיות האינטרנט וספקי שירותי אינטרנט סיפקו גישה לאינטרנט דרך  חיוג מודם. סוג זה של חיבור עובד על קווי טלפון רגילים מוגבל ל-56 kbps. בשנות התשעים המאוחרות, ספקי שירותי האינטרנט החלו להציע מהירות של רוחב פס גדול ומהיר יותר. המהירות של העברת הנתונים היתה באמצעות כבל יחיד שיכול לשאת כמות גדולה של נתונים בו זמנית, גישה מהירה יותר לאינטרנט וזה היה באמצעות טכנולוגית ה-DSL.

ספקי שירותי אינטרנט מסוימים מציעים כעת חיבורי סיבים אופטים במהירות גבוהה, המספקים גישה לאינטרנט במהירויות גבוהות גם בהורדה וגם בהעלאה.

כדי להתחבר לספק שירותי האינטרנט שלך, אתה צריך ראוטר וחשבון פעיל. כאשר אתה מחבר את הראוטר למחשב, הוא מתקשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך. ספק שירותי האינטרנט בודק את חשבונך ומקצה לראוטר שלך כתובת IP  אחת ולפעמים בכל חיבור מחדש כתובת חדשה. 

ספק שירותי אינטרנט
ספק שירותי אינטרנט

באפשרותך להשתמש בנתב (שעשוי להיות התקן נפרד או מודם מובנה) לחיבור התקנים מרובים לאינטרנט. כאשר ההתקנים מחוברים לנתב, כולם יחלקו את אותה כתובת IP ציבורית שהוקצה על ידי ספק שירותי האינטרנט. 

ספק שירות אינטרנט פועל כמרכז האינטרנט שלך כי הם נמצאים בדרך כלל קשורים ישירות לאינטרנט לעמוד השדרה של האינטרנט  "ספק שירות האינטרנט מקושר אל עמוד השדרה המקומית באינטרנט עם הרשת העיקרית, אשר מתחברת בכמה רשתות קווים באזור ולעתים קרובות החיבור הזה הוא על ידי סיבים אופטים בכל מקום ביבשה ובים." 

לסיכום:

השימוש באינטרנט גודל מיום ליום ולכן נראה שספקי האינטרנט יתחילו להציע מהירויות גבוהות יותר ללקוחות שלהם על מנת להוסיף עוד רוחב פס כדי שהלקוח יוכל לגלוש בחופשיות רבה ומהירה יותר. וזה יבוצע על ידי שדרוג תשתיות האינטרנט השונות הקיימים או הוספת תשתיות חדשות ושדרוגם.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *