לוגו אביחי אהרוני

מהי מהירות העמוד ? (ואיך להאיץ את האתר שלך)

מהירות העמוד מודדת כמה מהר תוכן נטען בעמוד בודד. במקרים מסוימים, מפתחים יתייחסו למהירות הדף כזמן טעינת עמוד, כלומר כמה זמן לוקח לדף להציג את כל התוכן שלו, או זמן עד הבית הראשון(TTFB – Time to First Byte), כלומר כמה זמן לוקח לדפדפן אינטרנט, כמו Google Chrome, כדי לקבל את הביט הראשון של מידע משרת האינטרנט שלך.

מהי מהירות האתר?

לשם השוואה, מהירות האתר מודדת את מהירות העמוד שנטען, אתה יכול לבדוק את מהירות האתר שלך ב-Google Analytics, שמגיע עם דוח מהירות אתר.

Google Analytics דוח מהירות אתר.

פשוט היכנס לחשבון שלך, בחר "התנהגות" מתפריט סרגל הצד ולאחר מכן בחר "מהירות אתר" כדי לראות כיצד האתר שלך מתפקד.

כיצד לבדוק את מהירות הדף שלך באופן מיידי

בדוק כמה מהיר האתר שלך על ידי בדיקת מהירות העמוד שלך באופן מיידי עם PageSpeed ​​Insights של Google.

המדדים של דוח ה-Web Vitals עוברים בהצלחה באתר שלי הכל ירוק

הכלי החינמי הזה יספק ציון כולל הן למהירות העמוד שלך למובייל והן למהירות העמוד בדסקטופ. עם זאת, הכי חשוב להתמקד במהירות העמוד שלך במובייל.

כשיותר מ-50% מתעבורת האינטרנט מגיעה ממכשירים ניידים, גוגל מתמקדת כעת מאוד בחוויית המובייל, כך שאתם רוצים אתר מהיר לסמארטפונים.

האתר שלי קיבל ציון 100 בתוצאות מעבדה של pagespeed של גוגל

 בנוסף לציון שלך, יהיו לך מספר נקודות נתונים שונות, כולל:

 • צבע תוכן ראשון (First Contentful Paint)
 • צבע התוכן הגדול ביותר (Largest Contentful Paint)
 • זמן לאינטראקטיב (Time to Interactive)
 • עיכוב קלט ראשון (First Input Delay)

אם אין לך רקע בפיתוח אתרים, מקד את תשומת הלב שלך ב-First Contentful Paint ובמהירות שלו. First Contentful Paint מתאר כמה זמן לוקח לדף שלך לטעון מספיק משאבים כדי שמשתמשים יוכלו ליצור אינטראקציה עם התוכן שלך. הדף שלך אולי לא נטען ב-100% בשנייה אחת, אבל הוא נטען מספיק כדי שמשתמשים יוכלו ליצור אינטראקציה עם הדף שלך.

ציון מהיר אומר שמשתמשים יכולים לקיים אינטראקציה עם התוכן שלך מוקדם יותר, מה שגורם להם פחות לנטוש את האתר. 

ערכים של core web vitals בטעינת מהירות העמוד

אם תרצה לבדוק את מהירות הדף שלך עם כלים אחרים, יש כמה חלופות ל-Google, כולל:

למרות שאתה יכול להשתמש בכלים אלה, הכי טוב לבדוק את המהירות של האתר באמצעות PageSpeed ​​Insights מכיוון שהכלי הזה מאפשר לך לראות כיצד Google רואה את האתר שלך ואת המהירות שלו. לאחר מכן תוכל להשתמש בתוצאות שלך (ובעצות של גוגל) כדי לשפר את המהירות והדירוג של האתר שלך בתוצאות החיפוש של גוגל.

מדוע מהירות העמוד כל כך חשובה?

מהירות העמוד שלך חשובה משתי סיבות קריטיות:

מנועי חיפוש

אם אתם מכירים אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO), אז בטח שמעתם קצת על האופן שבו מהירות הדף חשובה ל-SEO.

מנועי חיפוש (ומשתמשים) אוהבים אתרים מהירים. זו הסיבה שמנועי חיפוש כמו גוגל משתמשים במהירות הדף כגורם דירוג.

מהירות העמוד הוא גורם דירוג משמעותי למנועי החיפוש לשפר את חווית המשתמש. הם לא רק מספקים למשתמשים את המידע והתשובות שהם רוצים אלא גם את החוויה המהירה בגלישה לאותם אתרים.

אם מנועי החיפוש היו מספקים תשובות שגויות ואתרים איטיים, אנשים היו מפסיקים להשתמש במנועי החיפוש האלה.

הם היו עוברים למנוע חיפוש אחר, כמו בינג. זו הסיבה שמנועי החיפוש משתמשים כעת במהירות הדף כגורם דירוג. אבל למה אכפת מה מנועי החיפוש חושבים על האתר שלך?

או אפילו איך הם מדרגים אותו? אנשים מסתמכים על מנועי החיפוש עבור רכישות באינטרנט, כולל גילוי, מחקר וביצוע רכישה. כמעט 95% מהחוויות הדיגיטליות מתחילות במנוע החיפוש של גוגל.

אם החברה שלך רוצה להגיע ללידים חדשים באינטרנט, אז אתה לא יכול להתעלם ממנועי חיפוש ואופטימיזציה למנועי חיפוש. אתה גם לא יכול להסתפק בדירוג עמוד 2 או עמוד 3. אם אתה רוצה להגדיל את העסק שלך, אז אתה צריך להגיע לעמוד הראשון מכיוון שרוב המשתמשים נשארים בעמוד הראשון.

מחקרים מראים, למשל, ש -75% מהמשתמשים נצמדים לדף הראשון, ו -75% מהקליקים מגיעים ל-3 התוצאות הראשונות בעמוד הראשון.

משתמשים

כאשר אתה מזין שאילתת חיפוש בגוגל, אתה לא רוצה לחכות לתשובה. אתה מצפה שתוצאות החיפוש שלך (והתוצאה שאתה לוחץ עליה) תטען במהירות. כשהם לא נטענים מהר, אתה מתוסכל ומוצא את התשובות שלך במקום אחר, וסביר להניח בוחר באתר אחר מרשימת תוצאות החיפוש.

83% מהמשתמשים מצפים שאתרים ייטענו תוך 3 שניות או פחות. זו הסיבה שאתרים מהירים יותר נוטים להניב ביצועים טובים יותר לא רק בתוצאות החיפוש אלא גם במכירות ובהכנסות. הם מספקים חווית משתמש שאנשים רוצים ודורשים.

האם ידעת שאתרים במובייל שנטענים תוך 2 שניות או פחות מתהדרים בשיעור המרה גבוה ב-15% ? אם אתה מספק לאנשים חוויה מהירה וחלקה, אתה מקל עליהם אפילו יותר לקנות ממך.

איך להאיץ את האתר שלך

כעת, לאחר שיש לך תוצאות והמלצות של מהירות העמוד שלך, כמו גם לדעת מדוע אתר מהיר חשוב, כיצד אתה מאיץ את האתר שלך? אופטימיזציה של מהירות העמוד, הנקראת לפעמים אופטימיזציה של מהירות האתר, כוללת מגוון של שלבים.

קבל תצוגה מקדימה של האסטרטגיות האלה עכשיו:

דחוס את הקבצים שלך

האתר שלך מורכב מקבצי CSS, HTML ו-JavaScript.  

דוגמא לדחיסת קוד JavaScript לשיפור מהירות העמוד

אם אתה רוצה לשפר את מהירות הדף שלך, אתה יכול לדחוס קבצים אלה כדי להקטין את הגדלים שלהם. אתה יכול לבחור מתוך כמה כלים שונים בכל הנוגע לדחיסת קבצים, כולל Gzip.

שפר את זמן התגובה של השרת שלך

זמני תגובה איטיים משרת האתר שלך יכולים להפחית את מהירות הדף שלך. זמן התגובה של השרת שלך, שאמור להיות מתחת ל-200ms, תלוי במספר גורמים, כולל:

 • תעבורה לאתר
 • משאבי דף
 • תוכנת שרת
 • ספק אירוח
 • תוסף קאש

בדרך כלל אתה יכול לזהות מהירות דף איטית עקב זמני תגובה של השרת על ידי חיפוש אחר ניתוב איטי ושאילתות מסד נתונים.

לדוגמה, אתה יכול להחליף חברות אחסון אתרים או לשדרג את האחסון כדי לתת לשרת שלך את הכוח לטפל בתעבורה באתר ובמשאבי הדף שלך. 

דחוס את התמונות שלך

דחיסת תמונה היא תחום עצום של הזדמנויות לשיפור מהירות העמוד. כמו קבצי HTML, CSS ו-JavaScript, אתה יכול להקטין את גודל קבצי התמונות. קובץ תמונה קטן יותר יכול לשפר את מהירות הדף שלך, מה שיכול להוביל לכל היתרונות של אתר מהיר: דירוג גבוה יותר, תנועה ומכירות גבוהות יותר.

בתמונה אתם יכולים לראות דוגמא לדחיסת תמונה מ400KB ל-84KB
בתמונה אתם יכולים לראות דוגמא לדחיסת תמונה מ400KB ל-84KB בעזרת התוסף ShortPixel

  אתה יכול לדחוס את התמונות שלך עם כמה תוספים שונים, כמו:

 • Imagify
 • Optimole
 • Compress JPEG & PNG (Tiny PNG)
 • EWWW
 • ShortPixel
 • reSmush.it

בנוסף לדחיסת תמונות האתר שלך, אתה יכול גם לבחור פורמט קובץ ידידותי לקידום אתרים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, היצמד ל-JPEG עבור פורמטי הקבצים שלך. אמנם אתה יכול להשתמש בפורמטים של תמונות מהדור הבא, עליהם ממליצה PageSpeed ​​Insights, אבל הפורמטים האלה (WEBP, AVIF) אינם תואמים לכל דפדפן.

השתמש במטמון של דפדפן

דפדפן, כמו ספארי או כרום, לרוב ישמור או יאחסן מידע של האתר כדי להקל על המשתמשים לחזור לאתר שלך. דפדפנים יכולים לשמור במטמון מגוון קבצים, כולל תמונות וגיליונות סגנונות. האתר שלך, לעומת זאת, אתה יכול לקבוע כמה זמן הדפדפנים יאחסנו את המידע שלך.

אם אתה רוצה לשפר את מהירות הדף שלך, אתה יכול להרחיב את הגדרות המטמון של הדפדפן. במקום להגדיר מטמון דפדפן כדי שהאתר שלך יפוג לאחר חודש, למשל, אתה יכול להאריך את תאריך התפוגה הזה לשנה. השתמש בטקטיקת אופטימיזציית מהירות האתר הזו רק אם עיצוב האתר שלך סטטי.

אם אתה מעדכן את מראה האתר שלך על בסיס שגרתי, אז אתה רוצה שהדפדפנים ינקו את המטמון שלהם לעתים קרובות יותר כדי להציג את הגרסה העדכנית ביותר של האתר שלך.

הקטנת הקוד שלך

לאחר מכן, תוכל למזער את קוד ה-CSS, HTML ו-JavaScript של האתר שלך – או את הקוד בקבצים שלך. אתה יכול לצמצם (או להקטין) את הקוד שלך בכמה דרכים, כמו על ידי הסרה:

 • פסיקים
 • רווחים
 • קוד לא בשימוש
 • הערות
 • עיצוב

בעיקרו של דבר, אתה או המפתחים שלך יכולים להסיר כל קוד מיותר.  

קוד מיותר שלא בשימוש עם הרבה פסיקים רווחים והערות שאפשר למחוק

לצמצום קוד מיותר אתה יכול להיעזר בתוספי קאש נפוצים כמו:

 1. WP Fastest Cache
 2. LiteSpeed Cache
 3. WP-Optimize
 4. W3 Total Cache
 5. WP Super Cache
 6. Hummingbird
 7. WP Rocket
 8. Cache Enabler

נסה רשת הפצת תוכן (CDN)

אתרים שמקבלים תעבורה מכל העולם (או אפילו ארה"ב) יכולים ליהנות מרשת הפצת תוכן CDN. הרשת הזאת יכולה להגיש את האתר שלך מהר יותר על ידי אחסון עותקים שלו ברחבי העולם ב-CDN. כמה דוגמאות ל-CDN כוללות:

 • StackPath.
 • Sucuri.
 • Cloudflare.
 • KeyCDN.
 • Rackspace.
 • Google Cloud CDN.
 • CacheFly.
 • Amazon CloudFront.

אם תחליט להשקיע ב-CDN, עבוד עם צוות הפיתוח שלך כדי להבטיח שתבחר את הטוב ביותר עבור הארגון שלך.

אתה יכול לפנות אלי לקבל ייעוץ עסקי לבחירת רשת CDN מתאימה.

הסר כל קובץ JavaScript שחוסם רינדור

JavaScript חוסם רינדור יכול להאט את מהירות העמוד שלך באופן משמעותי. הסיבה לכך היא שדפדפנים ינתחו את ה-HTML של הדף שלך לפני הצגתו למשתמש. אם הדפדפנים האלה נתקלים בקוד חוסם רינדור של JavaScript, הם יצטרכו להפעיל אותו, מה שיכול להאט את מהירות העמוד שלך.

  לקבלת התוצאות הטובות ביותר, גוגל ממליצה:

 • הפחתת תוכן JavaScript שאינו בשימוש
 • שימוש בתכונת async עבור קבצי JavaScript חיצוניים
 • דחיית JavaScript חוסם רינדור
 • דחיית JavaScript חוסם רינדור מוטבע

הגבל את ההפניות מחדש שלך

מספר מוגזם של הפניות מחדש (הידוע גם בשם הפניות 301 ) יכול לפגוע גם במהירות העמוד שלך, וזו הסיבה שאתה רוצה לצמצם את ההפניות שלך למינימום. הפניות מחדש גורמות לבקשות תגובה של HTTP שמאיטות את הטעינה של העמוד.

הפוך את האתר שלך לשד מהירות

האם בדקת את מהירות הדף שלך וקיבלת תוצאה פחות טובה? זה בסדר כי אתה לא לבד. אני יכול לעזור לעסק שלך ולהפוך את האתר שלך לשד מהיר, ולספק למשתמשים חוויה מהירה וחלקה במכשירים ניידים ושולחניים.

עם אתר מהיר יותר, החברה שלך יכולה לזכות בדירוג גבוה יותר בתוצאות החיפוש, וגם ביותר תנועה, לעמוד יצירת קשר לחצו כאן.

מילון מונחים השלם – לשיפור מהירות אתרים

איך מהירות האתר משפיעה על קידום האתר שלך ?

שיפור מהירות אתר – איך עושים את זה ? ואיך בודקים את המהירות ?

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.