איך זכיתי במקום ה-1 בתחרות לשיפור מהירות אתרים של Cloudways
חיפוש

איך זכיתי במקום ה-1 בתחרות לשיפור מהירות אתרים של Cloudways

שלום חברים! רציתי לשתף אתכם בסיפור המדהים שלי על איך שזכיתי במקום הראשון בתחרות הגדולה לשיפור מהירות אתרים של WooCommerce לשנת 2022, ה-"WooCommerce Speed Up Challenge 2022". התחרות נערכה על ידי Cloudways ואני גאה לספר שאני בין הזוכים הראשונים באתגר הזה.

האתגר היה שהמשתתפים קיבלו אתר WooCommerce איטי במיוחד, והמשימה שלנו הייתה לשפר את זמן הטעינה שלו כמה שאפשר.

לאחר שכולנו עבדנו קשה על האתרים שלנו, השופטים בחרו את האתרים המהירים ביותר כזוכים.

למרות שהמתחרים היו רבים ומוכשרים, אני שמח לספר שהצלחתי להביא את האתר שלי למקום הראשון בזמני הטעינה הקצרים ביותר!

מומחה באופטימיזציה ושיפור מהירות וביצועים של אתרי אינטרנט זמין כעת!
להגעה לתוצאות אופטימליות והשגת ציונים ירוקים במהירות האתר

אפשר לשלוח WhatsApp בלחיצה כאן או למלא את הטופס המצורף:

אז במה זכיתי?

הפרסים היו גדולים מאוד, כולל קרדיטים בשווי 500 דולר לאחסון אתרים ב-Cloudways, כרטיסי מתנה של אמזון בשווי 500 דולר, ציוד טכנולוגי בשווי 800 דולר, ערכת גיימינג של Steel Series, מסך ברזולוציה גבוהה, מכשיר אלכסה ועוד.

דרך מאתגרת לזכיה בתחרות: מחקר, יישום ושיפור טכניקות מתקדמות

כמובן שהדרך לזכות בתחרות לא הייתה קלה, ודרשה מחקר רב ויישום של טכניקות שיפור מהירות אתרים מתקדמות. להלן כמה מהדברים שעשיתי כדי לשפר את זמן הטעינה של האתר:

 1. ייעול קבצי המדיה:
  • דחיסת תמונות ווידאו לקבצים קטנים יותר
  • שימוש בטכניקת Lazy Load כדי לטעון תמונות רק כאשר הן נראות למשתמש
 2. הקטנת קבצי CSS ו-JavaScript:
  • דחיסה של קבצים אלו
  • שילוב מספר קבצים לקובץ אחד
  • השהיה של טעינת JavaScript עד שהדף מוכן לגמרי
 3. שיפור ביצועים של השרת:
  • שימוש בגרסאות PHP ו-MariaDB מהירות יותר
  • פרופילים מתקדמים של PHP-FPM
  • שימוש בפרוטוקול HTTP/3 לשיפור זמן הטעינה
 4. ייעול תהליכים בחזית האתר:
  • ייעול של בקשות בדפדפן בצד לקוח
  • הסרה של בקשות מיותרות
 5. פיתוח הרגלים טובים בקוד:
  • הסרת קוד מיותר או חסר תוקף

בנוסף לכך, חשוב לציין שלמרות שלא היה ניתן לשנות את קבצי התבנית של האתר, הייתי יכול להוסיף, להסיר או להשבית תוספים (plugins), כל עוד הפעולות שלי לא שינו את פונקציונליות האתר והממשק הגרפי שלו. כמו כן, לא היה מותר להסיר מספר מוצרים או תמונות של מוצרים.

ייעול אתרי WooCommerce הוא תהליך מורכב שדורש ידע רב, אבל עם הכלים והידע הנכון, ניתן להשיג תוצאות מרשימות.

לסיכום, ההשגים שלי בתחרות ה-"WooCommerce Speed Up Challenge 2022" מעידים על היכולת לייעל אתרים בצורה מרשימה. אני ממליץ בחום לכל מי שעוסק בתחום האינטרנט והאתרים לעיין בטכניקות שיפור מהירות ולנסות אותן על מנת להביא לשיפור ביצועים של האתרים שלהם.

אני מקווה שסיפור ההצלחה שלי ישמש כהשראה לכם ויעודד אתכם לקחת חלק בתחרוית משלכם ולפתח יכולות בתחום הייעול והמהירות של אתרים. זכיתי בפרסים עשירים ובכבוד, אך מעבר לכך, זכיתי לידע ולניסיון עמוקים שישמשו אותי בהמשך.

אז מה נלמד מהחוויה הזו? בעיקר, עם הכלים הנכונים והמחויבות ליעילות, ניתן להשיג תוצאות מדהימות. אני מעריך את ההזדמנות שניתנה לי לקחת חלק בתחרות זו, ואני מחויב להמשיך לחקור ולייעל אתרים למען הגולשים והלקוחות שלי.

בהמשך הבלוג, אני אשתף אתכם בכמה טיפים והמלצות על מנת לסייע לכם בשיפור מהירות האתרים שלכם:

 1. בדקו את זמן הטעינה של האתר שלכם בעזרת כלים כמו GTmetrix או Google PageSpeed Insights.
 2. שפרו את זמן הטעינה על ידי ייעול קבצי המדיה, הקטנת קבצי CSS ו-JavaScript, ושיפור ביצועי השרת.
 3. תכננו את האתר שלכם בהתאם למכשירים שונים ובדקו את תגובת האתר במגוון רחב של מכשירים.
 4. עקבו אחר השינויים בתחום האופטימיזציה ועדכנו את ידעכם באופן תדיר.
 5. למדו מהצלחות והכשלונות של אחרים ואל תעשה את השגיאות שהם עשו.
 6. חלוקת ניסיון עם אחרים תעזור לך לפתח יכולות מתקדמות יותר ולהבין מה עובד עבורך ומה לא.

למידה ממומחה שי תודר כדרך לרכישת ידע ויכולות באופטימיזציה של אתרים

במהלך המסע שלי לשיפור מהירות האתרים, נתקלתי בשי תודר, אחד מהמומחים המובילים בתחום זה. כשגיליתי את הקורס הדיגיטלי שלו בשנת 2019-2020, הבנתי שזה בדיוק מה שאני צריך כדי לרכוש את הידע והיכולות הדרושים לי. החלטתי לרכוש את הקורס ולמדתי ממנו מגוון טכניקות וכלים שיעזרו לי בהשגת היעילות המרבית לשיפור מהירויות אתרים.

כאשר הוכרזה התחרות ה-WooCommerce Speed Up Challenge 2022, שמחתי לגלות ששי תודר הוא גם כן משתתף בתחרות ומעוניין לסייע לי. במהלך התחרות, שי היה המדריך שלי ותמיכתו המקצועית והאישית היו בלתי נמנעות מהצלחתי. אני מודה לו על כל הידע שהעביר לי ועל העידוד התמידי שנתן לי במהלך התחרות.

לבסוף, קרה מה שלא ציפיתי לו: התלמיד עלה מעל המורה שלו. זכיתי במקום הראשון בתחרות, בעוד שי זכה במקום השני. למרות שהתחרות הייתה תחרותית ומאתגרת, אני גאה בהישג שלי ובמה שלמדתי משי.

אני ממליץ בחום לכל מי שמעוניין לשפר את מהירות האתרים שלו לחפש מורים ומדריכים מוכשרים כמו שי תודר, שיעזרו לכם להשיג את היכולות והידע הדרושים להצלחה בתחום זה. חשוב לקבל תמיכה ממומחים שידעו לספק לכם את הכלים הנכונים וידריכו אתכם בדרך להצלחה.

היום, עם היכולות שרכשתי משי תודר והניסיון שזכיתי בו בתחרות, אני מרגיש בטוח יותר ביכולותיי לייעל אתרים ולהביא לתוצאות מרשימות. אני מחויב להמשיך ללמוד ולהתקדם בתחום זה כך שאוכל לשפר את שירותי ולהציע פתרונות טובים יותר ללקוחות שלי.

לכן, בהמשך להצלחה שלי בתחרות, אני מתכנן לשתף את הידע והניסיון שזכיתי בהם עם קהילת המתעניינים בשיפור מהירות האתרים. אני אקיים סדנאות והרצאות, ואכתוב מדריכים נוספים שייעזרו לאחרים לפתח את היכולות שלהם בתחום זה.

במסע שלכם לשיפור מהירות האתר, אל תפחדו לחפש עזרה ויעוץ ממומחים כמו שי תודר. הם יכולים לעזור לכם להתקדם בתהליך הלמידה ולהבין מה עובד עבורכם ומה לא. אני מאחל לכם הצלחה רבה במסע שלכם לשיפור מהירות האתרים.

סיכום והשראה – ללמוד מהזכייה בתחרות ולשפר את הידע בשיפור מהירויות של אתרים

לסיכום, זכייתי במקום הראשון בתחרות ה-WooCommerce Speed Up Challenge 2022 ולמדתי שיעורים רבים על איך לייעל אתרים עבור גולשים ולקוחות. אני מקווה שהסיפור שלי יעורר בכם השראה ויוביל אתכם להרחבת הידע והיכולות שלכם בתחום זה. על פי הניסיון שזכיתי בו, אני ממליץ לכם להשתתף בתחרויות דומות ולנצל כל הזדמנות שתגיע על מנת ללמוד ולהתקדם בתחום האופטימיזציה של אתרים.

בהצלחה לכם במסע הבא שלכם לשיפור מהירות האתרים שלכם. תמיד חשוב לזכור שהמפתח להצלחה הוא לפעול בצעדים קטנים ולא להיות מופתעים מהתקדמות מהירה. עם הזמן והניסיון, אין ספק שתוכלו להשיג תוצאות מדהימות ולהפוך את האתרים שלכם למהירים ויעילים יותר.

בהצלחה!

אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *