למד מה זה SSL, איך זה עובד, וסוגים שונים של אישורים
חיפוש

למד מה זה SSL, איך זה עובד, וסוגים שונים של אישורים

לקניות מקוונות יש הנאה מיוחדת עבור חלק בגלל מחירים זולים וגם מהירות המשלוח והכרת כל הפרטים על המוצר שאתה רוצה לקנות, לא רק לקנות מהאינטרנט, אלא להירשם לשירותים או לשלם חשבונות והכל הפך און ליין וכמובן שרובנו יודעים להגן במהלך הרכישה של האינטרנט והיא אם לאתר יש תעודת SSL או מנעול ירוק שאתה מוצא מעל האתר אם אתר כזה הפך לאבטח

אני אגיד לך שהקונספט הזה אינו שגוי לחלוטין, אך נכון במידה מסוימת מכיוון שלא לכל אתר יש אישור SSL או כפי שחלק מכירים אותו כ- HTTPS הוא בטוח ולכן אספר לך יותר על מה SSL ואיך זה עובד וסוגים

מה זה SSL / HTTPS

SSL הוא קיצור של  Secure Socket Layer היא מערכת היררכית מוצפנת כדי להיות קישור בינך לבסיס הנתונים שלך או מה שנקרא שרת אינטרנט
אתה יכול ליצור חיבור מוצפן בינך לבין האתר שאליו ברצונך לגשת אם האתר משתמש בהצפנת SSL.

סוגי תעודות SSL

ישנם סוגים מסוימים של תעודות SSL, לא רק אחת, אבל אזכיר רק את הפופולריות ביותר שאתה עשוי למצוא ברוב האתרים ועליך לדעת שצורת המנעול הירוק או HTTPS משתנה מדפדפן לדפדפן, אבל הרעיון עצמו.

SSL רגיל

אישור SSL רגיל שמוצג בדפדפן עם סמל מנעול

כשאתם גולשים בבלוג CrazyNet או באתר אחר, כמובן שמתם לב שאנחנו משתמשים בהצפנת SSL וזה כפי שמוצג בתמונה והצפנה הזו נקראת Standard SSL והיא מצפינה רק את נתוני הקשר בין המבקר ובין האתר להגנה נוספת.

אימות SSL מורחב

אישור SSL מורחב שמוצג בדפדפן עם סמל מנעול ושם הארגון

כשאתם נכנסים לאתר רשמי של כל בנק אחר בעל חשיבות רבה תגלו שהחלק הראשון של הדומיין הוא ירוק בדיוק כפי שמוצג בתמונה וזה נקרא Extended Validation SSL ובקצרה רבה להיות הגנה וחזקה יותר לשימוש זה על ידי בנקים וארגונים גדולים ותוכלו ללמוד מידע נוסף מויקיפדיה.

האם אתה סומך על כל האתרים המשתמשים ב- SSL / HTTPS?

לצערי זוהי תפיסה שגויה מאוד עבור אנשים רבים ברחבי העולם, חשבתי פעם שכל האתרים המשתמשים ב- SSL מאובטחים לחלוטין. מגן עליך אם אתר זה אמיתי או לא 
מכיוון שאני יכול לפתוח חנות אלקטרונית בקלות ולהציג מוצרים מזויפים וללכת לקנות SSL ויש לי כבר חנות אלקטרונית מוצפנת, אבל מכיוון שההגנה אם אתר זה יהיה כנה או לא.

ישנן גם כמה תעודות גלובליות המשותפות על ידי מיליוני אתרים ברחבי העולם, כמו למשל ניתן לקבל שירות תעודת Cloudflare ללא תשלום וגם בקלות ומראה לכם את המנעול הירוק בדפדפן ותוכלו לגלות זאת דרך הדפדפן.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *