מה זה SSL ואיך זה עובד ?
חיפוש

מה זה SSL ואיך זה עובד ?

SSL הוא התקן הנפוץ והחזק ביותר בטכנולוגיית אבטחה ליצירת קישור מוצפן בין שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט. אם קישור מוצפן הוא משתמש ב- https.

מה ההבדל בין http ל- https ?
בפרוטוקול http פשוט, הקישור אינו מוצפן ומשמש לתקשורת מאוחדת.

איך http ו- https עובדים?

נניח שיש שני צדדים לתקשר, הצד הראשון א' והצד השני ב'. הצד א' שולח הודעה או סיסמה לצד ב' , והפורץ (האקר) מנסה להפר את הקישור בין הצדדים כדי לראות את הנתונים שנשלחו ביניהם. שקול את שני המקרים, אם שני הצדדים משתמשים ב- http או https.

איך SSL עובד?

כל אישור SSL מורכב ממפתח ציבורי ומפתח פרטי. המפתח הציבורי משמש להצפנת מידע והמפתח הפרטי משמש לפענוחו. כאשר הדפדפן שלך מתחבר לאתר מאובטח, שרת שולח את המפתח הציבורי לדפדפן לביצוע הצפנה. המפתח הציבורי זמין לכולם אך המפתח הפרטי (המשמש לפענוח) הוא סודי. אז במהלך חיבור מאובטח, הדפדפן יצפין את ההודעה באמצעות המפתח הציבורי וישלח אותו לשרת. ההודעה תיפענח מצד השרת באמצעות המפתח הפרטי (מפתח סודי).

איך אתה יודע שהחיבור שלך בטוח או לא?

SSL מציג אינדיקטור שמראה למשתמש שהוא מוגן על ידי הפעלת SSL מוצפנת.

אישור של תעודת SSL שמוצג בדפדפן המשתמש עם סמל של מנעול

לבסוף, בכל פעם שאתה גולש באתר אחר עסקאות חסויות כמו בנקאות מקוונת, תשלומי כרטיסי ויזה או גישה לדואר אלקטרוני, תמיד וודא שאתה מחובר בצורה מאובטחת כמו שציינתי קודם בהסבר.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *