מהם יישומי אפליקציות אינטרנט ?
חיפוש

מהם יישומי אפליקציות אינטרנט ?

יישומי אינטרנט או "אפליקציות אינטרנט" במובן המילולי הוא כל תוכנית שפועלת על כל שרת אינטרנט. שלא כמו תוכנות שולחן עבודה במחשבים המסורתיים, אשר מופעלים על ידי מערכת ההפעלה שלך, ליישומי אינטרנט יש לגשת באמצעות דפדפן אינטרנט. יישומי אינטרנט יש יתרונות רבים עבור יישומי שולחן העבודה. בגלל שהם עובדים בתוך דפדפני אינטרנט, מפתחים לא צריכים לפתח יישומי אינטרנט עבור פלטפורמות מרובות.

לדוגמה, אפליקציית Chrome אחת תפעל ב- Windows, Mac ו … מפתחים אינם צריכים להפיץ עדכוני תוכנה למשתמשים כשהם מעדכנים את יישום האינטרנט. על ידי עדכון היישום בשרת, לכל המשתמשים יש גישה לגרסה המעודכנת. מנקודת מבט של משתמש, יישום אינטרנט עשוי לספק ממשק משתמש עקבי יותר במערכות הפעלה מרובות, כיוון שההופעה תלויה בדפדפן ולא במערכת ההפעלה.

היתרון של יישום אינטרנט על פני יישום שולחן העבודה

בנוסף, הנתונים שאתה מזין ביישום האינטרנט מעובדים ונשמרים מרחוק. זה מאפשר לך לגשת לאותם נתונים ממכשירים מרובים, במקום להעביר קבצים בין מערכות מחשב. בעוד יישומי אינטרנט מציעים יתרונות רבים, יש להם כמה חסרונות לעומת יישומי שולחן העבודה. בגלל שהם לא עובדים ישירות במערכת ההפעלה, למשתמשים יש גישה מוגבלת למשאבי מערכת כגון מעבד, זיכרון ומערכת קבצים.

לכן, תוכנה מתקדמת, כגון תוכנות הפקת וידאו ויישומי מדיה אחרים, מבצעות בדרך כלל ביצועים טובים יותר ביישומי שולחן העבודה. יישומי אינטרנט מסתמכים לחלוטין על דפדפן האינטרנט. אם הדפדפן שלך קורס או מתרחשת שגיאה, לדוגמה, ייתכן שמה שכתבת לא ישמר ויפגע כאשר הרישום באתר בצד השרת. עדכוני דפדפן עלולים לגרום לאי-תאימות של יישומי אינטרנט, ולגרום לבעיות לא צפויות.

בסופו של דבר, יישומים רבים עכשיו משחררים גירסאות לעבוד על דפדפני אינטרנט מרובים. יש אנשים שמעדיפים יישומים שולחניים, בעוד שאחרים מעדיפים יישומי אינטרנט. לכן, חברות תוכנה רבות מציעות כיום גרסאות שולחניות וגרסאות אינטרנט של התוכנה הפופולרית ביותר, כגון Microsoft Office, Skype, וואט-סאפ ועוד. כאשר הקבצים שנשמרים בגירסה המקוונת באינטרנט תואמים לעתים קרובות לגירסת שולחן העבודה ולהיפך, אם ניצור קובץ חדש באמצעות יישום שולחן העבודה של Microsoft Office, הוא יפעל באופן בלתי נמנע על יישום האינטרנט וכן להפך.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *