מהו גיבוי ואיזה סוגי גיבויים קיימים
חיפוש

מהו גיבוי ואיזה סוגי גיבויים קיימים

גיבוי הוא תהליך של העתקת קבצים או מסדי נתונים כדי לשמור עותקים אלה במקרה של כשל חומרה או שגיאה. גיבוי הוא חלק שגרתי של רוב החברות, לא רק מנהלי הייטק משתמשים בו. גיבוי הוא הכרחי עבור משתמשי מחשב, אבל לעתים הם מזניחים את החשיבות שלהם ואחרי כמה שנים רוצים למצוא תמונה שצילמו ורואים שאינה קיימת בגלל שלא ביצעו גיבוי לקבצי התמונה שלהם.

קיימים שני סוגים בסיסיים של גיבוי:

גיבוי מלא

גיבוי מלא בדיוק כשמו כן הוא. זוהי שמירה מלאה של הנתונים שהגדרת שיגובו. גיבוי מלא מספק הגנה טובה יותר, רוב הארגונים רק משתמשים בו על בסיס תקופתי כי זה לוקח זמן, ולעתים קרובות דורש מספר רב של דיסקים SSD.

סוגי גיבוי נתונים
גיבוי מלא וגיבוי בענן

גיבוי בענן

אחרי שהבנו שגיבוי מלא לוקח זמן רב מאוד, גיבויים בענן נעשים כדי לצמצם את משך הזמן הדרוש כדי לבצע את הגיבוי. גיבוי בענן פירושו שרק נתונים שהשתנו מאז הגיבוי הקודם מועתקים אך בגיבוי הראשוני זה כמו גיבוי מלא וזה לוקח קצת זמן עד שהכל מגובה בפעם הראשונה כמו בגיבוי מלא.

לבסוף, עליך לגבות קבצים חשובים, לדוגמה, על ידי העלאתם לענן כמו Google Drive.שירותי ענן אלה מוצפנים ומאובטחים לעתים קרובות. זהו אמצעי זהירות בטוח שהכרחי לשמירה של הקבצים החשובים שלך.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *