מה זה שרת פרוקסי (proxy)
חיפוש

מה זה שרת פרוקסי (proxy)

שרתי פרוקסי משמשים כמגן בינך לבין האתר שברצונך לגלוש בו. במילים אחרות, זה דרך להשיג גישה לאתרים בצורה אנונימית , השימוש העיקרי של שרת פרוקסי הוא כדי לשמור על הזהות שלך שתהיה אנונימית באינטרנט ובאתר, וספק האינטרנט הוא לא מסוגל לעקוב אחריך או לחסום לך את אותם אתרים שבהם אתה רוצה לגלוש. 

כאשר אתה משתמש בשרת פרוקסי, אתה תראה אתרי אינטרנט בצורה רגילה, והאתר שאתה גולש בו הוא יחשוב שאתה נמצא לדוגמא באמריקה, אבל במציאות אתה לגמרי במקום אחר, כי "שרת פרוקסי" הוא בעצם מחשב אחר שהגלישה נעשת דרכו לכתובות אינטרנט אחרות. 

מה זה שרת פרוקסי proxy

באמצעות שרת זה, המחשב שלך שולח את הבקשות שלך לשרת proxy, אשר מעבד את הבקשה ומחזיר את מה שביקשת. הוא יפעל כמתווך בינך לבין האתר שבו אתה רוצה לגלוש. 

פרוקסי משמש למספר סיבות, כגון הסתרת הפעילות באינטרנט או הסרת הגבלות שהוטלו על ידי ספק שירותי האינטרנט על אתרי חסימה ואחרים. 

כיצד להשתמש בשרת proxy 

יש הרבה שירותי פרוקסי באינטרנט לבחירה, אבל ליקטתי לך מגוון רחב שירותים כאלו שדורגו כאמינים ביותר בתור שרתי פרוקסי והם: 

אתה יכול להשתמש בשרת proxy דרך כתובת ה- IP שלו דרך מספר היציאה של הפורט (port) שבו הוא עובד, מספיק כדי למצוא את הכתובת של שרת זה ואת מספר היציאה לשים אותו בהגדרות דפדפן האינטרנט. לדוגמה, בדפדפן Google Chrome:

עבור להגדרות ולאחר מכן לחץ על הכרטיסייה מתקדם ולחץ על פתח חלון הגדרות פרוקסי יפתח חלון שדרכו אתה לוחץ על ההגדרה LAN "ולאחר מכן לחץ על שרת ה- proxy"

נתוני ה- proxy ייכנסו מכתובת ה- IP ומהפורט היא היציאה PORT

איך עובד שרת פרוקסי

לסיכום:

משתמשים רבים משתמשים בשרת proxy או בשרת proxy כדי לשמור על זהותם באינטרנט, אך יש המעדיפים שירות VPN על מנת להסתיר את זהותם באינטרנט.

יש לשים לב שהשרת הפרוקסי הוא שרת מהיר.

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *