מה ההבדל בין VPN לבין Proxy ?
חיפוש

מה ההבדל בין VPN לבין Proxy ?

יש כלים רבים להגנה על ה- IP שלך על מנת להסתיר את ה-IP שלך, כגון שירותי proxy ו- VPN המוצעים דרך האינטרנט, חלקכם לא יודעים מה לבחור ומה עדיף האם לבחור שירות VPN או שירות proxy,  בעוד שגם ה- proxy וגם ה- VPN מסוגלים להפנות את התנועה ותעבורת האינטרנט ושינוי כתובת ה- IP שלך, אבל לכל אחת יש תכונות שונות אחת מהשניה. 

מהי רשת וירטואלית פרטית VPN ?

VPN מצפין את כל התנועה שלך, מחליף את ספק שירותי האינטרנט שלך ומנתב תנועה דרך שרת ה- VPN שלך, כולל תוכניות ויישומים שבהם אתה משתמש במחשב או בטלפון החכם. הכל מנותב באמצעות שרת זה כאשר מחובר, לכן בשירות זה כל תעבורת האינטרנט שלך מוגן ומוצפן בעת ​​שימוש בשירותי VPN.

מהי רשת וירטואלית פרטית VPN
מהי רשת וירטואלית פרטית VPN

מהו שירות פרוקסי proxy ? 

שירות פרוקסי משמש מסנן עבור האינטרנט. הגדרות של פרוקסי מוחלות באופן בלעדי על דפדפן האינטרנט. שלא כמו ה- VPN במחשב כולו.

בעת גלישה באינטרנט באמצעות פרוקסי, כאשר אתה גולש בדפדפן השירות פועל כדי לשפר את האבטחה שלך על ידי שינוי המיקום על פי פרוקסי בשרת אחר שהמחשב שלך נעזר בו באמצעות הפורקסי. לכן, באמצעות שירות ה- proxy אתה מאבטח את התנועה באמצעות דפדפן האינטרנט בלבד ומגדיר את זה דרך הגדרות proxy של הדפדפן. בעת שימוש בשרת proxy, אין דרך להשתמש בשירות זה בתוכנות מחוץ למסגרת הדפדפן. 

מהו שירות פרוקסי proxy
מהו שירות פרוקסי proxy

לסיכום:

ההבדל הברור ביותר הוא כי שרת ה-proxy מבוסס דפדפן ותהליך ההתקנה אינו אוטומטי, בעוד VPNs עובד בצורה מושלמת על המחשב כולו. 

Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *