מהו GitHub ומה השימושים שלו
חיפוש

מהו GitHub ומה השימושים שלו

אמנם יש הרבה שירותים פופולריים באינטרנט שכמעט כולם מכירים, אך חלקם נותרו פרטיים למתכנתים, למרות שהם נפוצים, כולל GitHub, אתר ושירות שאנו שומעים כל העת, אך אנשים רבים אינם יודעים מה זה ומה הוא מציע, אנו נסביר דרך המאמר אודות שירות זה ומה התכונות שלו.

מה זה GitHub

שירות אירוח "מאגר" בקוד פתוח , המשמש לרוב לקודי מחשב במגוון שפות תכנות שונות, ועוקב אחר השינויים השונים שנעשו בכל איטרציה. השירות מסוגל לעשות זאת באמצעות git , מערכת בקרת הביקורת הפועלת בממשק הפקודה.

בדומה לשירותים אחרים כולל BitBucket, Microsoft Team Foundation Server ועוד, אך מספר המשתמשים צריך להיות חשוב לך אם אתה רוצה לראות כמה שיותר אנשים רואים את הפרויקט שלך, כאשר GitHub מדווח על יותר מ 31 מיליון משתמשים, הרבה יותר.

הבדלים אחרים כרוכים בעלות.שירות זה מספק מחסנים פרטיים רק בתשלום נוסף, בעוד שחלק מהשירותים האחרים מציעים מחסנים פרטיים בחינם. עם זאת, בדרך כלל אלה מגיעים עם אחסון ורוחב פס מוגבלים.

השימוש ב-GitHub מקל על שיתוף הפעולה עם עמיתים ועמיתים ומסתכל על גרסאות קודמות של העבודה שלך, אם לא השתמשת בה בעבר לפרויקטי ההצפנה שלך.

מהם השימושים שלה

הוא משמש לאחסון קוד לפרויקט, ועוקב אחר התיעוד המלא של כל השינויים שנעשו בקוד.זה מאפשר למפתחים לשתף פעולה בפרויקט יעיל יותר על ידי מתן כלים לניהול שינויים פוטנציאליים מנוגדים מצד מספר מפתחים. מאגרים בחינם, אך פרטיים מחויבים. כל מאגר ציבורי או פרטי מכיל את כל קבצי הפרוייקט, כמו גם היסטוריית גרסאות של כל קובץ, ומאגרים יכולים להכיל משתפי פעולה רבים.

כל הדיבורים האלה על GitHub מושלמים למתכנתים, ולמרות שזה לא שכיח אבל אתה יכול למעשה להשתמש ב- GitHub לכל סוג של קבצים, ואם יש לך צוות שעושה שינויים כל העת במסמכים אתה יכול להשתמש ב- GitHub כמערכת בקרת הגרסאות שלך. פרקטיקה זו אינה שכיחה, מכיוון שישנן אלטרנטיבות טובות יותר ברוב המקרים, אך זה מה שיש לקחת בחשבון.

תכונות GitHub

  • מאגר: מאגר (בדרך כלל מקוצר כ- "repo") הוא אתר בו מאוחסנים כל הקבצים של פרויקט מסוים, לכל פרויקט יש ריפו משלו, ותוכלו לגשת אליו באמצעות כתובת אתר.
  • פירוש "Forking" פירושו יצירת פרויקט חדש המבוסס על פרויקט אחר שכבר קיים, זוהי תכונה מדהימה שמעודדת פיתוח נוסף של תוכניות ופרויקטים אחרים. אם אתה מוצא פרויקט ב- GitHub שאתה רוצה לתרום אליו, אתה יכול ליצור סניף משלך, לבצע את השינויים שאתה רוצה ולהפעיל את הפרויקט ששונה כהפניה חדשה. אם המאגר המקורי שיצרת ליצירת הפרויקט החדש שלך עודכן, תוכל להוסיף עדכונים אלה לסניף הקיים שלך בקלות.
  • ביטול בקשות: הגשת עדכון משמעותי של הפרויקט, ואתה רוצה שהוא יוכר על ידי היזמים המקוריים וייתכן שהוא ייכלל בפרויקט / מאגר הרשמי. אתה יכול לעשות זאת על ידי יצירת בקשת נסיגה, שם מחברי המאגר המקורי יכולים לראות את העבודה שלך, ואז לבחור אם לקבל אותה בפרויקט הרשמי או לא. בכל פעם שאתה מגיש בקשת נסיגה, GitHub מספק אמצעי אידיאלי עבורך ועבור היזם העיקרי לתקשר.
  • מדיה חברתית: סביר להניח שהרשתות החברתיות של GitHub הן התכונה החזקה ביותר, ומאפשרות לפרויקטים לצמוח יותר מכל התכונות האחרות המוצעות. לכל משתמש ב- GitHub יש פרופיל משלו המשמש כמעין קורות חיים ומציג את העבודה הקודמת שלך. תרומותיו לפרויקטים אחרים הם באמצעות בקשות נסיגה, כך שניתן יהיה לדון בביקורות בפרויקטים באופן גלוי, כך שמומחים רבים יוכלו לתרום ידע ושיתוף פעולה בכדי להניע את הפרויקט קדימה.
  • היסטוריית שינויים: כאשר מספר אנשים משתפים פעולה בפרויקט, קשה לעקוב אחר ביקורות, למשל מי ביצע שינוי, ומתי ומאוחסן הקבצים הללו, GitHub דואג לנושא זה על ידי מעקב אחר כל השינויים שבוצעו במאגר.
Picture of אביחי אהרוני
אביחי אהרוני
עוסק בבניית אתרים וקידום אתרים, באופן מקצועי משנת 2019. היום בעיקר עוסק בשיפור מהירויות אתרי אינטרנט. נָשׂוּי + 3 וגר בפרדס חנה כרכור.

יש כאן עוד מאמרים מעניינים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *